Club items

Other items:

Location:
345 Brighton Rd, Waldronville. Ph (03) 488 3640

Contact:
President: Grant Dodson 027 654 6554
03 489 1264
email: gidodson@xtra.co.nz
Secretary: Victoria Pollard
03 489 0930
021 0249 8188

Club: PO Box 2001,
South Dunedin 9044
Email: dunedinclaytarget@gmail.com

Website:
www.dunedinclaytarget.org.nz

Club shoots:
Programme as per Otago/Southland Circuit booklet

Facilities:
6 DTL, 3 Skeet, 1 Ball Trap, Compak

Dunedin

28/29 January 2017

Saturday

50 Skeet A Grade S Gawn 50, M Sime 50, M Field 49, G Taylor 49, P Lassen 49, R Roy 49, M Millard 49, M Hartstronge 49. B Grade B McGarvie 49, A Matheson 48, G Dodson 45. C Grade K Hunt 44, L Jansen 41, T Todd 36.

50 Skeet (Fairfield 50) A Grade R Smart 50, M Sime 50, B Thurlow 49, S Gawn 49, D Smith 49, P Lassen 48, N Kelland 48, L Rodgers 48, M Hartstronge 48. B Grade A Matheson 46, J Parker 42, D Worner 42, G Dodson 40. C Grade L Jansen 46, J Owens 46, T Todd 43 K Hunt 40. Fairfield 50 Winner: M Sime.

50 Skeet (South Otago 1st 50) A Grade M Field 50, S Gawn 49, J Tonkin 49, R Smart 48, G Taylor 48, P Lassen 48, L Rodgers 48. B Grade A Matheson 47, B McGarvie 45, D Worner 43. C Grade J Owens 48, L Jansen 46, K Hunt 42.

Sunday

50 Skeet (South Otago 2nd 50) A Grade J Tonkin 50, M Millard 49, R Roy 48, M Sime 48, M Hartstronge 48. B Grade A Matheson 47, B McGarvie 45, J Owens 42. C Grade A Banks 42, L Jansen 42, K Hunt 42, T Todd 38.

50 Skeet (Palmerston/Waikouati 1st 50) A Grade M Hartstronge 50, G Taylor 49, R Roy 49, J Tonkin 49, M Sime 49, G Bunting 48, S Gawn 48. B Grade A Matheson 47, B McGarvie 47, J Owens 43, J Parker 42. C Grade L Jansen 44, K Hunt 41, A Banks 41, T Todd 30.

50 Skeet: (Palmerston/Waikouati 2nd 50) A Grade S Gawn 50, B Thurlow 50, P Lassen 49, J Tonkin 49, M Sime 48, M Hartstronge 48, G Taylor 48, M Millard 48, G Bunting 48, D Smith 48. B Grade A Matheson 48, J Owens 47, G Dodson 45. C Grade K Hunt 43, L Jansen 42, A Banks 39.

300 Skeet (totals) A Grade J Tonkin 293, S Gawn 292, M Sime 291. B Grade A Matheson 283, B McGarvie 272, J Owens 270. C Grade L Jansen 259, K Hunt 248, A Banks 229.

High Gun J Tonkin. A Grade S Gawn, B Grade A Matheson, C Grade L Jansen.

Festival Skeet Team Shield Winner: Waihora 856/900 (P Lassen, S Gawn, W Cheng).